MENÜ

YURT DIŞI TESCİL HEMEN TEKLİF AL

Yurt dışındaki bütün iller için tescil işlemi yapılabilir. Protokoller, bünyesindeki ülkelerin sınırları içerisinde patent uyguluyor. Türkiye’de beş farklı yurt dışı tescil seçeneği mevcuttur. Firmamız istediğiniz seçenek doğrultusunda çözüm üretmektedir. Başvuru, kabul ve diğer işlemler, personelimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. 

 

Başvuru sıralaması;

Bu kategoride tasarım bilgileri ve tasarım sahibinin bilgileri önemlidir. Tercih edilen protokole tasarım bilgileri ulaştırılmaktadır. Tescilli markalar kategorisinde başvurulan ülke bazında araştırma yapılmaktadır. Tasarımınız konusunda itiraz gelmezse, asıl başvuru için onay verilmektedir. Gerekli dosyaları hazırlayan firmamız, patent başvurusunu gerçekleştirmektedir. Tescillenen ürününüz için on yıl süreyle kullanım hakkına sahip oluyorsunuz. Protokole göre patent şartı değişebilmektedir.

 

Madrid protokolü;

Bu kategoride en büyük protokoldür. Ülke sayısı oldukça fazladır. Ülke sayısına ekleme yapılabilmektedir. Wipo/ yurtdışı marka tescili işlemlerinde en etkili protokoldür. Wıpo 1967 yılında kurulmuştur. Bu konuda yetkili kurumdur. Marka tescil numarasından sonra ülke eklenebilmektedir. Madrit protokolünün en büyük avantajı budur. Firma olarak sizin için en avantajlı seçenekleri tercih ediyoruz. Bu konuda en doğru yöntemleri tercih ediyoruz.

 

Avrupa birliği protokolü- EUTM/CTM;

Tek bir başvuru ile bütün Avrupa Birliği ülkeleri için tescil yapabilmektedir. Avrupa ülkeleri kategorisinde en etkili protokoldür. Madrit protokolünde bulunan bütün Avrupa ülkeleri için başvuru yapılabilir. Bu başvuru işleminin maliyeti daha düşüktür. Tek başvuru ile maliyeti düşük olan bu sistemin dezavantajı da bulunuyor. Avrupa ülkelerinden birinden red gelirse, diğer ülkelerden de red gelir. Bu durumda Madrit protokolüne yeniden başvurulabilir. Madrit protokolü ve Avrupa Birliği Protokolü bu kategoride incelenmektedir. Sizin için en uygun başvuruyu gerçekleştiriyoruz. Avrupa, Afrika veya Arap ülkeleri kategorisinde tercih yapabilirsiniz. Wipo/ yurtdışı marka tescili işlemleriyle, ürünlerinizi güvence altına alabilirsiniz. Profesyonel ekiplerimiz pratik yöntemlerle zaman kaybını önlemektedir.

 

Arap birliği marka tescil protokolü-GCC;

Bu protokole başvuru işlemleri biraz daha maliyetlidir. Maliyet farkının yanı sıra süre farkı da bulunuyor. Bahreyn, Umman, Kuveyt, BAE, Katar ve Arabistan Krallığı bu protokolün üyeleridir. Tek bir dil ve tek bir para birimi ile başvuru yapılmaktadır. Arap ülkelerinde markalaşmak için bu protokol tercih edilmektedir. Bu konuda firmamızın etkili çalışma yöntemleri tercih edebilirsiniz. Arap ülkeleri için gerekli patent işlemlerinizi pratik bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

 

Tasarımınızı güvenceye alın;

Firmamız, dünya genelinde haklarınızın korunmasını sağlıyor. Özellikle size ait ürünlerin korunmasında patent işlemleri önem kazanıyor. Dünya genelinde markalaşmanın ilk önemli adımı tescildir. Tescillenmemiş hiç bir ürün markalaşamaz. Adı duyulan ve büyük müşteri kitlesine sahip ürünler hemen taklit edilmektedir. Patent işlemleriyle korumaya almadığınız zaman ürün başkasının eline geçebilir. Tescil işlemlerini yaptırmadığınız zaman başkası bu hakkı elde edebilir. Bu durumda tasarım hakkınız ortadan kalkabilir. Yurt dışı tescil işlemleri, tasarımlarınızı korumaktadır.

 

Bu kategoride ürün satış haklarınızı kolaylıkla elde edebilirsiniz. Afrika ve Uzak Doğu Ülkeleri kategorisinde de protokoller bulunuyor. Yurt dışı patent işlemlerinde bu protokoller de incilenebilir. Çin bu kategoride başlı başına bir ülkedir. Kalabalık nüfuslu bu ülkede hemen hemen herkes üreticidir. Japonya tescil konusunda oldukça ileridedir. Wipo/ yurtdışı marka tescili konusunda gerekli tecrübeye sahibiz. Gerekli bilgi ve belgeye sahip personelimiz, bu kategorideki sorunları ortadan kaldırmaktadır.

 

Tescil süresinin bitiminde aynı şekilde başvuru yapılmaktadır. Tescil süresi biten tasarım için başvuru yapılmadığı zaman tescil hakları ortadan kalkmaktadır. Bu kategoride ciddi bir takip gerekir. Konusunda deneyimli elemanlarımız tescil süresi takip işlemini gerçekleştirmektedir. Tescil işlemlerinin yenilenmesi, tescil süresinin bitiminden önce olmalıdır. Bu şekilde ürün ve tasarımlarınızın tescil haklarını korumuş olacaksınız.