MENÜ

TANINMIŞ MARKALAR İÇİN TAM KORUMA

TANINMIŞ MARKALAR İÇİN TAM KORUMA HEMEN TEKLİF AL

Tanınmış markaların korunması, o markanın geleceği açısından önemlidir. Ticari anlamda itibarın üst seviyeye çıkması tanınmış marka kategorisinde çözüm gerektirebilir. İtibarı artmış olan markalar için bu kategori önemlidir. Özel koruma işlemlerinden faydalanmak için ürünün tanınmış olması yeterlidir. Bu konuda profesyonel çözüm seçenekleriyle çözüm üretmeye devam ediyoruz. Ünlü firmalar, tanınmış ürünlerini korumak için bu hizmeti tercih ediyor. Yapılan reklam masraflarının boşa gitmemesi, markanın korunmasına bağlıdır.

 

Dünyada ve Türkiye’ de tanınmış marka;

Bu kategori, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere iki kategoridedir. Bu kategoriye dahil olmak için tanınmış ve güvenilir olmak yeterlidir. Bu ürünler için koruma kapsamı genişletilir. Bütün bu işlemler tanınmış marka kategorisinde gerçekleştirilir. Dünya markası olma hedefi firma tarafından benimsenmelidir. Ünlü markaların korunması kategorisinde belli konular ele alınmaktadır. Marka isimi, rengi ve diğer görsel özellikleri tam korunur. Çok tanınmış olan ürünlerin isimlerine yakın isimler kullanılamaz. En az iki veya üç harf değişik olmalıdır. Bu tip koruma işlemi tanınmış marka kategorisinde değerlendirilmektedir. Sektörünün dışında çok tanınan ürün için bu kategoride başvuru yapılabilir. Her hangi bir ürün bu kategoriye başvuramaz. Bu kategorinin belli başlı kriterleri vardır. Tanınmışlık derecesi TPE tarafından belirlenmektedir. Türkiye Patent Enstitüsü (TPE), bu kategori ile belli bir sınır çizmiştir. Bu çizgileri geçen markalar için onay vermektedir. Yurt dışında başvurulan protokoller, bu konuda onay merkezidir.
 

Başvuru işlemlerinde güncel çözüm;

Bu kategoride gerekli bütün başvuru işlemleri firmamız tarafından yapılmaktadır. Markanız hakkında geniş bir araştırmadan sonra belgeler hazırlanmaktadır. Markanızın çok tanındığına dair ispatlı belgeler, başvuru işlemlerinde istenmektedir. Diğer yandan bu kategoride Türkiye Patent Enstitüsü de gerekli incelemeleri yapmaktadır. İlk başvuruda ‘ ürünün yeterliliği’ ispatlanmaktadır. Tanınmış marka konusunda onayın gelmesiyle asıl başvuru yapılmaktadır. Asıl başvuru ile ürününüzün koruma alanı genişlemektedir.
 

Tescilin genişletilmesi;

Tam koruma, ünlü markalar için oldukça önemlidir. Piyasada söz sahibi olan ürünler için tam koruma işlemleri, taklidin önüne geçmektedir. Ünlü markaların amblemleri, yazı stilleri, renkleri korumaya alınmaktadır. Markanın yapısal özellikleri farklı farklıdır. Ürününüz ülke genelinde tanınıyorsa veya sektörünüz dışında tanınıyorsa bu imkandan faydalanabilirsiniz. Tam koruma seçeneklerinden faydalanıp, ticari hacminizi koruyabilirsiniz. İsim, görsellik, logo ve font gibi özellikler korunabilmektedir. Taklit veya benzerlik gibi problemler ortadan kalkmaktadır. Kısacası ünlü markaların taklidi engellenmektedir. Benzerlik problemi de ortadan kalkmaktadır.


Müşteri algısı bu konuda dikkate alınmıştır. Yüksek satış cirosuna sahip ünlü markalar, görsel açıdan algı oluşturur. Müşteri bu ünlü markalara ait logoyu görünce o tarafa yönelir. Bu nedenle isim ve renk benzerliği olan ürünler müşteriyi aldatır. Müşteri bu benzerliğe aldanır. Sonuç olarak müşteri kaybı meydana gelir. Tanınmış marka kategorisindeki tam koruma işlemleri sorunu çözmektedir. İsim, renk, logo ve tasarım benzerliği ortadan kaldırılmaktadır.
 

Pratik çözüm;

Bu konuda bütün takip işlemlerini biz yapıyoruz. Bu konuda deneyimli ekiplerimiz, tanınmış markalarınız için tam koruma işlemi gerçekleştiriyor. Firmamız başvuru işlemlerinden kabul işlemlerine kadar bütün süreci takip ediyor. Tecrübeli ekibimiz zaman kaybı yaşamadan kısa sürede netice alıyor. İlk anda başvurunuz için genel değerlendirme yapılıyor.
Bu hizmetin birçok faydası bulunmaktadır. Popüler markalar taklit edilmediği için potansiyelini korur. Müşteri kitlesi başka mecralara kaymaz. Satış cirosu düşmez ve her zaman popüler kalır. Reklam çalışmaları gönül rahatlığı ile yapılabilir. Tam koruma ile tescillenmiş markaların müşteri kapasitesi genişler. Rakiplerinize fark atmak için bu koruma seçeneğini tercih edebilirsiniz. Koruma kapsamı geniş markalar her zaman üst sıralarda yer alıyor.