MENÜ

MARKA TESCİLİ NASIL YAPILIR? HEMEN TEKLİF AL

Ekonomi dünyasında hakların korunması, tescil işlemleriyle mümkündür. İsim, tasarım ve ürün tescil işlemleri, bu kategoride önem kazanmaktadır. İsim hakkı işlemleri kategorisinde yapılan işlemler, markalaşmanın ilk önemli adımıdır. Tescillenmiş isimler başkaları tarafından kullanılamaz. Taklit edilemez veya benzeri kullanılamaz. İsim hakkını aldığınız ürün başkası tarafından kullanıldığı zaman yaptırım uygulanır.

 

Yaptırımlar resmi kanallardan uygulanır. Markanın izinsiz kullanımı, parasal cezayı gerektirir. İsim hakkını belli bir ücret karşılığında satabilirsiniz. Marka tescili ile tescillenen isimler başkası tarafından kullanılamaz.
 

Neden marka tescil işlemi yaptırmalıyız?

Profesyonel kadrosuyla bu konuda çözüm üreten firmamız 7/24 hizmet vermektedir. İsim hakkı alınmamış bir ürün veya firma, hiç bir hak iddia edemez. İsim hakkını almamış bir firma büyük riske girer. Meşhur olduktan sonra birileri çıkar ve isim hakkını alabilir. Bu durumda o kişiye isim hakkı için para ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu gibi durumlar normal hayatta yaşanmıştır. Bu duruma düşmemek için marka tescili işlemleri ihmal etmemeliyiz.

 

Bu gibi durumlarla karşılamak istemiyorsanız bizimle irtibata geçmelisiniz. Sizin için en etkili çözüm seçeneklerini hazırlayabiliriz. Hizmet kalitesini güncelleyen elemanlarımız, kısa zamanda başvuru yapmaktadır.


Büyük firmaların ürettiği ünlü markalar tescillidir. Bu konuda büyük firmalar çok daha hassastır. Bunun nedeni büyük firmaların sürekli taklit edilmesidir. Satış rekorları kıran ürünleri her zaman taklit edilebilmektedir. Tescil işlemleriyle taklit veya ürünün izinsiz satışı ortadan kalkmaktadır. Büyük firmalar içerisine girmek için ilk yapılacak işlem tescil işlemidir. Bu konuda uzman olan firmamızın etkili hizmet programından faydalanabilirsiniz.
 

Marka tescili nasıl yapılır?

Tescil işlemleri, yurt içi ve yurt dışı kategorisinde yapılabilmektedir. Yurt içinde marka tescili Türkiye Patent Enstitüsü’ne yapılmaktadır. Başvuru işlemlerinde ilk sırayı isim sorgulama almaktadır. Tescilini istediğiniz isimin tescilli olup olmadığı araştırılmaktadır.

 

Yapılan araştırmada tercih ettiğiniz isim tescilli değilse başvuru kabul edilmektedir. Her hangi bir itiraz gelmediğinde ilk başvuru kabul edilir. İkinci aşama, asıl başvurudur. Bu aşamada da başvuru ücreti ödenir. Markanın ve marka sahibinin kimlik bilgileri eksiksiz doldurulur. Bu işlemden sonra asıl başvuru yapılır. Marka tescili işlemlerinin geçerlilik süresi on yıldır.


Tescilin gerçekleşmesinden sonra isim hakkı alınan ürününüz taklit edilemez. Başka bir firma tarafından üretilemez ve satılamaz. Pazarlama, üretim ve satış gibi bütün haklar size ait olur. Bu hakkı isterseniz başkasına devredebilirsiniz. Buna isim hakkının satışı denilmektedir. Dünya genelinde tanınmış bir marka olmak için tescil işlemleri gerekir. Bunun için yurt içi ve yurt dışı tescil işlemlerini tercih edebilirsiniz. Profesyonel ekip anlayışı ile kısa zamanda tescil işlemi gerçekleşebilmektedir.
 

Güncel marka tescili hizmeti sunuyoruz;

Bu kategoride meydana gelen yenilikleri takip ediyoruz. Hizmet programımızı sürekli güncelleyerek, hizmet kalitesini artırıyoruz. İsim hakkının alınması işlemlerinde işinin ehli ekiplerle çözüm üretiyoruz. Yurt dışı tescil işlemlerinde hitap edeceğiniz ülkelere göre çözüm üretiliyor. Hitap edeceğiniz ülkelerin bulunduğu protokollere başvuru işlemi gerçekleştiriyoruz. Sizin için avantajlı olabilecek protokoller öncelikle tercih edilmektedir.

 

Bünyesinde yüzlerce ülkeyi barındıran Madrit Protokolü, bu kategorinin en büyüğüdür. Arap, Afrika, Avrasya ve Avrupa Birliği kategorisinde birçok protokol bulunuyor. Bu kategoride avantajlı seçenekleri bizimle öğrenebilirsiniz. Sizin için en uygun protokolü tercih edebiliriz. Yurt dışı isim hakkı işlemlerinde güncel çözüm sunuyoruz. Konusunda deneyimli elemanlarımız bütün dosya işlemlerini takip etmektedir.

 

Bu konuda tecrübeli olduğumuz için çıkacak sorunları tespit edebiliriz. Çıkabilecek problemler konusunda da tecrübeliyiz. Bu nedenle zaman kaybı yaşamıyoruz. Yurt İçinde Türk Patent Enstitüsü’ne yapılacak bütün başvuruları gerçekleştiriyoruz. İsim hakkı konusunda güncel, etkili ve pratik çözüm seçenekleri hazırlıyoruz.